1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. İyi tarım projesi
İyi tarım projesi

İyi tarım projesi

Diyarbakır ve ilçelerinde iyi tarım uygulamalarının yaygınlaştırılmasına yönelik eğitim ve uygulama projesi tanıtım toplantısı DÜ’de yapıldı

A+A-

GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenip, Diyarbakır Tarım Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülmekte olan “Diyarbakır İli ve İlçelerinde İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılmasına Yönelik Eğitim ve Uygulama Projesi” nin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı bugün Diyarbakır Tarım Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 17 Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, 13 İlçe Ziraat Odası Başkanlığı, GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkez Müdürlüğü, Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Diyarbakır Toprak Mahsulleri Ofisi, Ziraat Fakültesi Dekanlığı ve 7 Bölüm Başkanı, Euro GAP ile yaklaşık 30 Yetkili Tohumculuk Firması temsilcisi katıldı.

Diyarbakır Tarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Recep KARAKAŞ’ın açılış ve teşekkür konuşmasının ardından, Proje Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Zübeyir TÜRK proje tanıtım sunumunu yaptı.  Proje Koordinatörü proje ekibi, proje eğitim ve uygulama faaliyetleri, İyi Tarım Uygulamaları kapsamında desteklenen ürünler, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen iyi tarım ürünü destekleri hakkında bilgi verdikten sonra, katılımcılardan beklentilerinin neler olduğu, ayrıca, proje kapsamında şuana kadar yapılan faaliyetler açıklamalarda bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.