Kapatılan yüksekokul ve fakülteler yerine yenileri kuruldu

Kapatılan yüksekokul ve fakülteler yerine yenileri kuruldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, bazı yüksekokul ve fakülteler kapatıldı. Yerlerine yeni fakülteler kuruldu.

TİGRİS HABER - Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, Bayburt Üniversitesi'ne bağlı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Bingöl Üniversitesi'ne bağlı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Işık Üniversitesi'ne bağlı Mühendislik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi'ne bağlı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, İstinye Üniversitesi'ne bağlı Mühendislik Fakültesi ile Fen-Edebiyat Fakültesi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'ne bağlı Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu kapatıldı.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'ne bağlı Diş Hekimliği Fakültesi, Fenerbahçe Üniversitesi'ne bağlı Eczacılık Fakültesi, Bayburt Üniversitesi'ne bağlı Spor Bilimleri Fakültesi, Bingöl Üniversitesi'ne bağlı Spor Bilimleri Fakültesi, Işık Üniversitesi'ne bağlı Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi'ne bağlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi, İstinye Üniversitesi'ne bağlı Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'ne bağlı Spor Bilimleri Fakültesi kuruldu. (Haber Merkezi)

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.