Kedi bu kez trafoda değil, YSK’de!

Kedi bu kez trafoda değil, YSK’de!
Sandıklarda 'hile' iddiaları devam ederken sosyal medyada oyların kaydırılarak farklı bir partiye yazıldığına dair paylaşım sayısı da giderek arttı. Dün itirazlar için son gün olduğu için YSK’ye de yoğun itirazlar yapıldı.

TİGRİS HABER - Sosyal medyada bir kullanıcı ıslak imzalı tutanaklar ile sisteme girilen sandık sonuçları görüntüsünü paylaştı. Söz konusu iddiaya göre Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde Yeşiller Sol Parti’nin 233 oyu MHP’ye yazıldı. İlgili sandığın ıslak imzalı tutanağı ve sandık sonucu aktarıldı.

Öte yandan Twitter’daki kullanıcılar "Usulsüzlük tespit edilen sandıklar" başlığıyla şunları sıraladı:

Hakkari - Merkez

• 1094 numaralı sandığın Sayım Döküm Cetvelinde Yeşil Sol'un aldığı 229 oy Sandık Sonuç Tutanağında AK Parti'ye yazılmıştır.

Urfa - Haliliye

• 1120 numaralı sandıkta Yeşil Sol'un aldığı 82 oy Adalet Birlik Partisine yazılmıştır.

Urfa - Siverek

• 1069 numaralı sandıkta Yeşil Sol'un aldığı 74 oy İlçe Birleştirme Tutanağında MHP’ye yazılmıştır.

Batman - Merkez

• 1051 numaralı sandıkta Yeşil Sol'un aldığı 232 oy İlçe Birleştirme Tutanağında Yenilik Partisine yazılmıştır.

Şırnak - Güçlükonak

• 1006 numaralı sandığa ait Sandık Sonuç Tutanağında Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi 122 oy, Milliyetçi Hareket Partisi 9 oy almışken; Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının Siyasi Parti Portalı (SİPPORT) üzerinden partilerle paylaştığı verilere göre Milliyetçi Hareket Partisine 122 oy, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisine ise 1 oy yazılmıştır.

Şırnak - Cizre

• 1085 numaralı sandığın Sayım Döküm Cetveli ve Sandık Sonuç Tutanağına göre Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi 174, Adalet Birlik Partisi 0 oy almışken; SİPPORT üzerinden paylaşılan bilgilere göre Adalet Birlik Partisine 174 oy, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisine ise 1 oy yazılmıştır. Yine aynı Sayım Döküm Cetveli ve Sandık Sonuç Tutanağında 2 oy almış olan Yeniden Refah Partisine 73 oy, 1 oy almış olan Milliyetçi Hareket Partisine 2 oy yazılmıştır.

• 1240 numaralı sandığın Sayım Döküm Cetveli ve Sandık Sonuç Tutanağına göre Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi 233, Milliyetçi Hareket Partisi 3 oy almışken; SİPPORT üzerinden paylaşılan bilgilere göre Milliyetçi Hareket Partisine 233 oy, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisine ise 1 oy yazılmıştır. Yine aynı Sayım Döküm Cetveli ve Sandık Sonuç Tutanağında hiç oy almamış olan Yeniden Refah Partisine 3 oy, hiç oy almamış olan Büyük Birlik Partisine 18 oy, hiç oy almamış Genç Partiye ise 2 oy yazılmıştır.

• 1249 numaralı sandığın Sayım Döküm Cetveli ve Sandık Sonuç Tutanağına göre Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi 147, Milliyetçi Hareket Partisi 1 oy almışken; SİPPORT üzerinden paylaşılan bilgilere göre Milliyetçi Hareket Partisine 147 oy, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisine ise 2 oy yazılmıştır. Yine aynı Sayım Döküm Cetveli ve Sandık Sonuç Tutanağında hiç oy almamış olan Büyük Birlik Partisine 24 oy, hiç oy almamış olan Güç Birliği Partisine 2 oy, hiç oy almamış olan Adalet Partisine 1 oy, hiç oy almamış olan Halkın Kurtuluş Partisine 1 oy, 2 oy almış olan Cumhuriyet Halk Partisine ise 1 oy yazılmıştır.

Mardin - Nusaybin

• 1035 numaralı sandıkta Yeşil Sol'un aldığı 225 oy MHP’ye yazılmıştır.

Diyarbakır - Kayapınar

• 2252 numaralı sandıkta Yeşil Sol'un aldığı 198 oy MHP’ye yazılmıştır.

Diyarbakır - Silvan

• 1032 numaralı sandıkta Yeşil Sol'un aldığı 228 oy MHP’ye yazılmıştır.

• 1145 numaralı sandıkta Yeşil Sol'un aldığı 125 oy MHP’ye yazılmıştır.

Diyarbakır-Bismil

• Yeşiller Sol Parti’nin 233 oyu MHP’ye yazılmıştır. (Tigris Haber)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.