Kızıltepe'de Kur'an-ı Kerim ve ezanı güzel okuma finali düzenlendi

Kızıltepe'de Kur'an-ı Kerim ve ezanı güzel okuma finali düzenlendi
Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Kur'an-ı Kerim, hafızlık ve ezan okuma yarışmasının finali düzenlendi.

MARDİN - Mardin merkez ve ilçelerinde imam hatip liselerarası yapılan Kur'an-ı Kerim, hafızlık ve ezanı güzel okuma yarışmasının finali Kızıltepe Özcan yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlendi. Programa Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, AK Parti Mardin milletvekilleri Muammer Güler, Abdürrahim Akdağ, Gönül Bekin Şahkulubey, AK Parti Mardin İl Başkanı İbrahim Fide, HÜDA-PAR Mardin İl Başkanı Şeyhmus Akman, Kızıltepe İlçe Müftüsü Mustafa Ali Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı, KİMDER Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, okul yönetimi ve öğrenci velileri katıldı.

Daha önce Mardin merkez ve ilçelerinde okullar arası yapılan yarışmada birinci gelen imam hatip lisesi öğrencileri Mardin il finaline katılarak birbirleriyle yarıştı. Final yarışmasına Kur'an-ı Kerim'i güzel okuyan 11 imam hatip lisesinden birinci gelen 11 öğrenci ezanı güzel okuyan 11 imam hatip lisesinden birinci olan 11 öğrenci hafızlıkta ise Mardin merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden bir öğrenci yarışmaya katıldı. Finale katılan öğrencilerin okuduğu Kur'an-ı Kerim ve ezanı şerif salonda manevi bir hava atmosferi oluşturdu. Final sonucunu belirlemek için bir jüri heyeti oluşturuldu. Jüri başkanı ve üyeleri öğrenciler tarafından okunan Kur'an-ı Kerim ve ezanı şerifi dinleyerek not aldı. Kur'an-ı Kerim’i güzel okuma finalinde birinciliği Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Faruk medeni 1., Mardin Merkez Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencisi Yasin Özdemir 2., Nusaybin Mehmet Emin Kuş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet Yıldırım 3. oldu. Ezanı güzel okuma Mardin il finalinde ise, Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Bedrettin Taşçı, 1. Nusaybin Mehmet Emin Kuş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet Öztimur 2., Yeşilli İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mürtaza Kürşat ise 3. seçildi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.