Kürdistani İttifak Çalışmasından, Dicle Belediye Başkanına kınama

Kürdistani İttifak Çalışmasından, Dicle Belediye Başkanına kınama

Diyarbakır’ın Dicle Belediyesi Başkanı Felat Aygören, ittifak prensiplerine aykırı davranış gösterdiği gerekçesiyle, Kürdistani İttifak Çalışması tarafından kınandı.

TİGRİS HABER - Kürdistani ittifak çalışması Felat Aygören ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Aygören'in yerel seçimler öncesi, farklı parti ve hareketlerden oluşturulan Kürdistani Seçim İttifakı’nın Halkların Demokratik Partisi (HDP) çatısı altında seçimlere girdiği hatırlatılan açıklamada, seçim sonrası Aygören’in ittifak prensiplerine aykırı uygulamalar sergilemeye başladığı, önce HDP’den istifa ettiği, sonra da ittifakın gereği olarak görev yapan kadın Başkan Yardımcısı Yasemin Üçer’i görevden aldığı belirtildi.

‘İttifak prensiplerine aykırı’

 Aygören’in hem Kürdistani Seçim İttifakı hukukunu ve partisi PDK-Bakur’un aidiyetini hem de görevden alınan Üçer’in partisi ve aynı zamanda Seçim İttifakı'nın çatı partisi HDP’yi hiçe sayan tavırlar sergilediği belirtilen açıklamada, "Dicle Belediye Başkanı olarak Aygören’in ilk yanlışı, kendi partisinin bile onayını almadan HDP’den istifa etmesiydi, bu fevri davranışını, kadın başkan yardımcısını görevden alarak devam ettirdi. İttifakın prensiplerine aykırı olan icraatlarını asla kabul etmediğimizi ve bu yaklaşımı kınadığımızı başta Dicle halkı olmak üzere tüm halkımıza duyuruyoruz" denildi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.