KÜRDSİAD Kuruldu

KÜRDSİAD Kuruldu
Bir grup iş adamı ve sanayici 'Kürdistan Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (KÜRDSIAD) kurdu.

Diyarbakır- Bir grup işadamı ve sanayici tarafından Diyarbakır da kurulan Kürdistan sanayici ve İşadamları Derneği (KURDSİAD) için Diyarbakır valiliği il Dernekler Müdürlüğü’ne başvuru yapıldı.

Başvuru dilekçesini yönetim kurulu üyeleri ile veren Dernek Başkanı Abdulbaki Karadeniz, derneğin tüzel kişiliği ile ilgili çalışma başlatmış olduklarını ve kimlik, kültür ve dil esaslı markaların oluşturulması için çalışacaklarını söyledi.

’Kimlik, kültür ve dil esaslı markalar’

Başvuru yaptıktan sonra konuşan Derneğin Kurucu Başkanı Abdulbaki Karadeniz derneğin kuruluşunu bugün gerçekleştirdiklerini, tüzel kişiliği ile çalışmaları başlattıklarını belirterek şunları söyledi:

"Kürdistan’da yaşayan, iş hayatında olan sanayi ve Kürdistanlı işverenlerimiz ile bu çalışmaları yürüteceğiz. Kimlik, kültür ve dil esaslı markaların oluşturulmasına çalışacağız. Kürdistan duyguları olan, Kürdistan ve  Türkiye’de kendini Kürt ve Kürdistanlı his eden herkes bizim üyemiz olabilir. İlgili mercilere başvuruyu yaptık. Başvurudan sonra bize gelecek olan yanıt belirleyici olacaktır ama, tüzel kişiliğimizi kazandığımız için çalışmalarımızı sürdüreceğiz."  

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.