MHP’de görevden alınan Kayaalp istifası

MHP’de görevden alınan Kayaalp istifası

Bir çocuğa cinsel istismar suçlamasıyla görevden alınan ancak yargılandığı davadan beraat eden MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’in yeniden göreve getirilmesi kabul edilmedi, 5 ilçe başkanı istifa ettiklerini duyurdu.

Salih Yeşil

TİGRİS HABER - Bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla MHP Genel Başkanlığı tarafından görevden alınan ve yargılanmasıyla beraat eden eski MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’e yakın 5 ilçe başkanı yeni yönetimin değiştirilmesi istekleri kabul edilmeyince istifa etti. MHP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın’a Kayaalp’in yeniden il başkanı olması taleplerini kapalı kapılar ardından ileten Sur İlçe Başkanı Cemal Ayla, Yenişehir İlçe Başkanı Yılmaz Kayaalp, Çermik İlçe Başkanı Veysi İpek, Dicle İlçe Başkanı Mehmet Orbay, Lice İlçe Başkanı Hamza Yılmaz’ın taleplerinin reddedilmesiyle istifalarını açıkladı.

MHP’nin 5 ilçe başkanı yazılı açıklama ile istifalarını duyurarak, MHP’yi halkın partisi yaptıklarını savunan 5 ilçe başkanı, açıklamalarında " Son bir kaç yıldır MHP'nin dahi Diyarbakır'da hayal edemeyeceği çalışmalarla Diyarbakır halkının gönlüne girdik. Gecemizi gündüzümüze katarak sayısız tehdit ve baskıya rağmen Diyarbakırlı hemşerilerimize hizmet ettik. Bugüne kadar Genel Merkezimizden bir kuruş dahi destek görmedik, talebimiz de olmadı. MHP tarihi boyunca Diyarbakır'da tabela partisiyken son yıllarda yaptığımız çalışmalarla MHP'yi Diyarbakır'da halkın partisi haline getirdik. Bugüne geldiğimizde MHP'nin Diyarbakır'daki hızlı yükselişini kabullenemeyen terör örgütü ve yandaşlarının sayısız entrikaları ile mücadele ettik. Ancak bu davaya hizmet edenlerin de ne kadar kolayca harcanabileceğine ve fedakâr insanların nasıl yalnız bırakıldığına şahitlik ettik." ifadelerini kullandı.

Arslan’a ağır suçlamalar

Kentte ziyarette bulunan Edip Semih Yalçın’ın istismarla suçlandığı için görevden alınan Cihan Kayaalp'in durumuna değinilmediğine işaret edilen yazılı açıklamada, Kayaalp’in yerine atanan yeni İl Başkanı Miktat Arslan’ın başarısız olduğu belirtildi. Yeni il başkanı hakkında şaibeler bulunulduğu ifade edilen açıklamada, şunları kaydetti:

"Bugün ilimize ziyarette bulunan Teşkilat Başkanımız Edip Semih Yalçın'ın aylardır Diyarbakır'daki teşkilatlarımız üzerine kopan kıyametlere hiç değinmemesi ayrıca vicdanımızı sızlatmıştır. Yeni atanan il başkanı ve il yönetimi gerek siyasi deneyimi, gerekse eğitim seviyesinin MHP'yi getirdiğimiz noktada tutamayacağı kanaatine vardık. İl başkanı olarak atanan arkadaşımız, Ergani gibi bir ilçeyi dahi yönetememişken, hakkında sayısız şikayet ve şaibelerin olduğu ortadayken, bu durumun bugüne kadar titizlikle yaptığımız çalışmalara gölge düşüreceği hasıl olmuştur. Genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey efendiye olan bağlılığımız, davamıza olan inancımız tamdır. Ancak yeni atanan yönetim ve Ankara'daki destekçileri görevde olduğu sürece herhangi bir görev almayacağımızı belirtir, önümüzdeki günlerde istifamızın detaylı nedenlerini belgeleriyle birlikte kamuoyuna açıklayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum