Saadet partisinin eski genel başkanından ittifak açıklaması

Saadet partisinin eski genel başkanından ittifak açıklaması

Geçtiğimiz günlerde Erdoğan’ın Saadet Partisi yönetici Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaretiyle başlayan ittifak tartışmalarına Saadet Partisi eski genel başkanı Mustafa Kamalak’da katıldı. Kamalak, “Saadet Partisi AK Parti ile işbirliği yaparak AK Parti'yi aklamamalı” dedi.

Sosyal medya hesabından mesaj paylaşan Kamalak "Vebali büyük olanla ittifak olmaz" dedi. Kamalak, “AK Parti'nin 18 yılda yaşananlarda vebali büyük. Ne pahasına olursa olsun, Saadet Partisi bildiği yoldan ayrılmamalı. Fazladan 3-5 milletvekilimiz olsun, iş alalım gibi gerekçelerle ilkelerinden vazgeçmemeli” dedi. Kamalak şöyle devam etti:

 “Saadet Partisi AK Parti ile işbirliği yaparak AK Parti'yi aklamamalı. AK Parti'nin günahlarına ortak olmamalı. Saadet Partisi, AK Parti'yle ittifaka katiyen girmemeli. Doğru olanlar, doğru bildikleri yolda tek kişi kalsa da giderler. Erdoğan'ın ziyareti, Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik olabilir. Yüzde 50+1'i bulamıyor. Belediye seçimlerinde olduğu gibi en çok oyu alanın Cumhurbaşkanı seçilmesine yönelebilirler, bunun için Anayasa değişikliği gerekir. Cumhur İttifakı'nın ise bunu yapacak gücü yok. Geriye 50+1'i tutturmak için, MHP-BBP dışındaki  partileri de etrafında birleştirmek kalıyor. Saadet Partisi, özgül ağırlığı fiziki ağırlığından büyük bir partidir. Saadet'e bu amaçla gitmiş olabilir.''

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.