Silvan MYO için 300 kapasiteli yurt

Silvan MYO için 300 kapasiteli yurt
Dicle Üniversitesi Silvan Meslek Yüksekokulu'na (MYO) 300 kapasiteli öğrenci yurdu yapılacak.

Diyarbakır - Silvan Meslek Yüksekokulu, bölümlerinin artması nedeniyle bir yıldır sürdürülen yurt çalışmalarında son aşamaya geldi.

Silvan Kaymakamı Sönmezay, "İlçemizde yüksekokulun gelişimi için nitelikli çalışmalar yürütülüyor. Kaymakamlık olarak gerekli tüm destekleri vermekteyiz. Alternatif arsaları değerlendirelim. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Diyarbakır Bölge Müdürü Metin Yılmaz Beyin ziyaretini çok anlamlı buluyorum. Arsa tahsisi için Mart ayının sonuna kadar işlemler tamamlanabilir. Akabinde, zaten yatırım programında olan yurt kısa zamanda tamamlanıp hizmete açılır” dedi.
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Diyarbakır Bölge Müdürü Metin Yılmaz ise, Silvan MYO öğrenci yurdunun yatırım programına alındığını ancak daha önce tahsis edilen arsanın 300 kişilik öğrenci yurdu için yeterli olmadığını söyledi. 
Silvan Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Hevedanlı, "Arsa tahsisi için Kaymakamımız Sönmezay, bize çok ciddi destek verdiler.Öğrencilerimizin bir kısmı Diyarbakır’dan gidiş geliş yapmaktalar. Katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu. 

 

silvan-1.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.