SunExpress Diyarbakır'da büyüme kararı aldı

SunExpress Diyarbakır'da büyüme kararı aldı

SunExpress Genel Müdürü MaxKownatzki, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan ve Çalışma ekibi, DTSO ev sahipliğinde kentteki Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

TİGRİS HABER - Hava firması yetkilileri, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ev sahipliğinde kentteki sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle bir araya geldi. Diyarbakır merkezli uçuşlar yapmasıyla ilgili yapılan toplantıda konuşan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, kentin en önemli ticaret, turizm ve kültür merkezi olduğunu ve dolayısıyla Diyarbakır’da hem yurt içine hem yurt dışına olan ulaşım ağının artırılmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

Kaya, “İstanbul, Ankara, Bursa, Bodrum gibi yurt içi seferlerinin yanı sıra Berlin, Paris, Erbil gibi yurt dışı seferlerinin başlatılması büyük kentimizin ekonomik gelişimi yanı sıra SunExpress için de önemli bir ticari kazanç olacaktır. Diyarbakır çok yakın çevresindeki illerden rahatlıkla yolcu alabilecek bir konumdadır. Diyarbakır’a inecek bir yolcu maksimum 2 saat içerisinden bölgedeki birçok turistik mekanları ziyaret edip, kısa sürede bölgedeki kültür, inanç ve arkeolojik kazı alanlarını da ziyaret edebilirler. Gerek yurt içi gerekse de yurt dışı ticari iş gezileri Diyarbakır merkezli olarak yapılabilecek bir durumdadır. Diyarbakır Havalimanı bu anlamda birçok yurt içi ve yurt dışındaki havalimanlarından çok daha modern bir altyapıya sahiptir. Sunexpres’in Diyarbakır merkezli yapacağı yurt içi ve yurt dışı uçuşlar için ihtiyaç duyulacak destekleri sivil toplum kuruluşları olarak karşılamak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“Diyarbakır bizler için önemli bir kent”

Daha sonra konuşan SunExpress Genel Müdürü MaxKownatzki,“Diyarbakır gibi önemli bir kentte bulunmaktan büyük bir keyif alıyoruz. Burası birçok anlamda merkezi bir nokta.Sunexpres havayolu olarak hızla büyüyen bir firmayız. Diyarbakır’dan Antalya, İzmir Düsseldorf Hannover, Frankfurt, Stuttgart gibi kentlere haftada 31 uçak seferi düzenlemekteyiz. Diyarbakır bizler için önemli bir kent. Bölgenin zengin kültürel mirası ve bir o kadar da turizm potansiyeli var. Bizler bu bölgedeki potansiyeli çok daha iyi bir şekilde değerlendirmeyi düşünüyoruz. Diyarbakır’ın daha iyi tanıtılması durumunda bu bölgeye çok daha fazla sayıda turistik seyahatler olabilir. Kısa vadede Amsterdam, Kopenhag, Brüksel, Stockholm, Viyana ve Dubai’yi yeni uçuş noktalarını hedefliyoruz.

Düzenlenen toplantıya, Diyarbakır Temsilcisi İbrahim Mete Yağlı, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, DTSO Kadın Meclisi Dönem sözcüsü Nevin İl, Diyarbakır Organize Sanayi Başkan Vekili Felat Gökdemir, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mücahit Ceylan, Diyarbakır Otelciler Derneği Başkanı Veysi Kaya, SunExpress Genel Müdürü Max Kownatzki, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, Ticaret Direktörü Peter Glade, Türkiye Grup Satış Müdürü Ece Şenev, Kurumsal İletişim Müdürü Dicle Atalay, Ofis Grup Müdürü Tobias Bracht, Office Müdürü Rebeca Busch ve Anadolu Bölge Satış Müdürü Altuğ Özpekin katıldı. (Haber Merkezi)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum