TPAO, markalaşmak istiyor

TPAO, markalaşmak istiyor
"Sadece Irak'ta değil, bir çok ülkede faaliyet yapmamız lazım. Korkarak haraket etmenin bize bir faydası yok. Başarılı olmaktan başka bir çaremiz, yolumuz yok"

TPAO Genel Müdürü Şişman: "Devletin gelecekte meydana getireceği dünyanın 10 marka şirketlerinden biri olmayı hedefliyoruz"  "Sadece Irak'ta değil, bir çok ülkede faaliyet yapmamız lazım. Korkarak haraket etmenin bize bir faydası yok. Başarılı olmaktan başka bir çaremiz, yolumuz yok"

BATMAN  - Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Besim Şişman, devletin gelecekte meydana getireceği dünyanın 10 marka şirketlerinden biri olmayı hedeflediklerini söyledi.

Şişman, gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyanın her tarafında, Ortadoğu'da, Afrika'da çok aktif olmak istediklerini belirterek, bunları yaparken Türkiye'deki çalışmalarını hiç bir zaman ihmal etmeyeceklerini bildirdi.Türkiye'de ürettikleri bir varilin dışarıdaki karşılığının 10-15 varil olduğunu kaydeden Şişman, "Bu ne demektir, içerisi çok kıymetlidir. Sahalarımızda hummalı bir çalışma var. Herkes inanılmaz bir gayret içerisinde. Ama yönetim olarak çok güçlü bir projeksiyon ortaya koymamız lazım" dedi. Devletin ortaya koyduğu hedefe paralel 2023'e kadar TPAO'nun ne yapabileceğini tartıştıklarını, bunun yol haritasını oluşturduklarını dile getiren Şişman, hükümetin desteğiyle TPAO ile ilgili yeni projeleri hayata geçirmeye çalıştıklarını, vakit kaybetmeden gelecek 10 yılı hızlı bir şekilde programlayıp hayata geçirmeyi çabaladıklarını kaydetti.Devletin gelecek 10 yıl için dünyanın en büyük 10 ekonomisi, 2023'e kadar 10 dünya markası şirket meydana getirme hedefin bulunduğunu ifade eden Şişman, şöyle konuştu:"Devletin gelecekte meydana getireceği dünyanın 10 marka şirketlerinden biri olmayı hedefliyoruz. TPAO'da bu potansiyel var. Sadece bu yıl değil, gelecek 10 yıl için projelerimiz var. TPAO, 60 yıllık tarihinde ilk defa Rusya'da saha satın aldı. TPAO'nun buna benzer her iki yılda bir saha satın alma hedefi var. Bunun dışında şirket satın almaları gündeme gelebilir. TPAO'nun parası var. Petrol fiyatlarının yüksek olması o anlamda TPAO için avantajlı. Ama paramızı doğru kullanmak zorundayız. Hazine Müsteşarlığı, 'kasanızda kaç lira var, bize verin' demiyor. 'Yatırım yapın' diyor. Yatırım yaptığımız zaman önümüz açıktır."

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.