TTB’ye 'kayyum' atama hazırlığı mı yapılıyor?

TTB’ye 'kayyum' atama hazırlığı mı yapılıyor?
Bu sabah İstanbul’da gözaltına alınan Türk Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın gün içinde Ankara’ya götürüleceği öğrenildi.

TİGRİS HABER-Bu sabah İstanbul’da gözaltına alınan Türk Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın gün içinde Ankara’ya götürüleceği öğrenildi. Fincancının gözaltına alınması yurt içinde, yurt dışında tepkilere neden olurken, iktidarın TTB’ye kayyum ataması yapmak için hazırlık yaptığı öğrenildi.

Irak'ın kuzeyinde PKK'ye yönelik yürütülen askeri operasyonlarda kimyasal silah kullanıldığı iddialarını gündeme getiren fincancı, görüntüleri izlediğini açıklamıştı. Bu açıklama üzerine özellikle iktidar kanadından büyük tepki alan Dr. Şebnem Korur Fincancıya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli büyük tepki göstermişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Şebnem Korur Fincancı hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" ve "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçlarından soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, şu ifadeleri kullanmıştı;

"Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yürüttüğü sınır ötesi harekâtlara iftira atan Tabipler Birliği Başkanıyla ilgili yargı harekete geçmiştir. Ayrıca bu ismin üzerinde de çalışmalarımızı yürütecek, gerekirse yasal düzenlemeyle bu ismin de değiştirilmesini sağlayacağız. Terör örgütünün diliyle konuşarak ülkesine ve ordusuna alçakça bühtan eden böyle bir şahsın, adı Türk ile başlayan bir kurumun başında olmasının milletimizin her bir ferdini rahatsız ettiğine inanıyorum. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızın yürüttüğü soruşturmanın sonuçlarına ve mahkemelerin vereceği kararlara göre hem bu kişiyle hem de bu kurumla ilgili gereken adımlar atılacaktır. Bu çerçevede kabine toplantımızda ilgili bakanlarımıza Tabipler Birliği başta olmak üzere meslek örgütlerinde yeni bir yapıya geçilmesine yönelik mevzuat çalışmalarının hızlandırılması talimatını verdik. Meslek örgütlerini ideolojik saplantılarının borazanı haline getiren terör örgütü destekçilerini, buralardan temizleyerek bu yapıları kuruluş amaçlarına uygun faaliyetlere yoğunlaştırmakta kararlıyız."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise, "Türk askerine hainlerin ve zalimlerin ağzıyla kimyasal silah çamuru atanları, mesela Türk Tabipleri Birliği Başkanı’yla diğerlerinin Türk vatandaşlığından çıkarılması, vatansız ve ülkesiz olmaya mahkûm edilmesi akla en yatkın yollardan birisidir. Zira tahammülümüz bitmiş, sabır taşımız çatlamıştır. Türk Tabipleri Birliği’nin tıpla, hekimlikle, sağlıkla uzaktan yakından ilgisi kalmamıştır" demişti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.