TUFTS Ve Beyrut Amerikan Üniversitesi Heyeti Diyarbakır’da

TUFTS Ve Beyrut Amerikan Üniversitesi Heyeti Diyarbakır’da
Heyet Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç’ı ziyaret etti

- Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç: 
- “30 Yılın en huzurlu, en kaygısız ve en acısız dönemini yaşıyoruz”

Diyarbakır- Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Tufts Üniversitesi Türkiye Irak Sorumlusu Arthur Sculley ve Beyrut Amerikan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Maahmoud Haidar, Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç’ı makamında ziyaret edip bir süre görüştü. 
Çözüm sürecinin bölgeye yansımalarının konuşulduğu ziyarette bir açıklama yapan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, 30 yılın en huzurlu, en kaygısız ve en acısız dönemini yaşadıklarını söyledi. Altaç, “Çözüm sürecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a kararlılığından dolayı minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. 30 yılın kangrenleşmiş sorununu çözüm noktasına getirildi. Süreç çok önemlidir, süreci herkesin iyi analiz etmesi gerekir ve Sayın Başbakanımıza bu konuda ciddi anlamda destek olunmalıdır. Samimiyet ortaya konulursa bu sorun çözülür. Süreç Ak Parti ile başlamış bir süreç değildir, ama Ak Parti ile çözüme kavuşacaktır. Bugün olağanüstü hal uygulandığı bir bölge düşünürsek sorunları tartışma şansımız çok az olurdu. Ak Parti hükümeti ile bu sorunlar ortadan kalktı ve işler rayına oturmaya başladı. Rayına oturmaya başlayan işler kolay olmadı. Defalarca darbe girişimleri oldu. Suikast planları uygulanmaya çalışıldı. Parti kapatma girişimleri oldu. Daha sayamayacağımız birçok olumsuzluklar oldu. Halkımız bunlara prim vermedi, bu ülkede ve bölgede artık huzur, güven rüzgarları esecek. Tabi ülkemiz ve bölgemizin sorunlarını yavaş yavaş çözüme kavuşturacağız" dedi.
Tufts Üniversitesi Türkiye Irak Sorumlusu Arthur Sculley ve Beyrut Amerikan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mahmoud Haidar, kendilerini kabul eden Altac'a teşekkür ederek Türkiye'nin Ak Parti ile son 11 yılda ekonomide, turizmde, sağlık alanında örnek bir ülke olduğunu ve dünyada söz sahibi olduğunu söyledi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Resmi İlanlar
Diyarbakır