Vali Karaloğlu’ndan Muhtarlar Günü mesajı

Vali Karaloğlu’ndan Muhtarlar Günü mesajı
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, 19 Ekim muhtarlar günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Mahallenin, sokağın, caddenin; komşunun, ailenin, gencin, çocuğun en yakınındaki muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

TİGRİS HABER - Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, 19 Ekim muhtarlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

‘Diyarbakır’ımızda 1048 mahallemiz var’

Vali Karaloğlu mesajında, “Muhtarlık kurumu, 1829 yılından beri en temel yerel yönetim birimimiz olarak ülkemize hizmet ediyor. Muhtarlarımızın temel görevini; mahallelerimizdeki yaşam kalitesini artırmak üzere belediye ve kamu hizmet mekanizmasını çalıştırmak olarak tanımlayabiliriz. Muhtarlar; eğitim, sağlık, güvenlik, altyapı, üstyapı, kültür, sanat ve vatandaşlık işlemlerine ait tüm bilgilerin temel kaynağı. Yaşayan bu bilgiyi hizmet arzının da ana verisi olarak değerlendiriyoruz. Bu açıdan bakıldığında muhtarlarımız; mahallenin kamu ve belediye nezdindeki, kamu kurum ve kuruluşlarının ise mahalle nezdindeki elçileridir. Diyarbakır’ımızda 1048 mahallemiz var. Başta Valiliğimiz, Diyarbakır Büyükşehir Belediyemiz ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarının muhtarlıklarla iş birliğine büyük önem veriyoruz. Muhtarlarımızla kesintisiz bir iletişim içindeyiz, bu iletişimi daha da güçlendirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Muhtarlar Günü’nü tebrik ediyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 19 Ekim’i Muhtarlar Günü olarak ilan ettiğini belirten, Vali Karaloğlu, ülke olarak muhtarlıklara verilen değerin önemine değinerek, “Mahallenin, sokağın, caddenin; komşunun, ailenin, gencin, çocuğun en yakınındaki muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.