Valilik taşıtacak hastalar da oylarını kullanabilecek

Valilik taşıtacak hastalar da oylarını kullanabilecek
Diyarbakır valiliği 30 Mart 2014'te yapılacak olan yerel seçimlerde oy kullanmak isteyen hastalar için sağlık ekibi tahsis edileceğini açıkladı.

Valiliğin yaptığı açıklamada şöyle denildi; “ Diyarbakır ili ve bağlı ilçelerde oy kullanacak, Evde Sağlık hizmetlerinden faydalanan ve aynı zamanda hareket kısıtlılığı yaşayan vatandaşlarımıza İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde bir çalışma yapılmıştır. Sağlık Bakanlığımızın 11.03.2014 tarih ve 4820.3875 sayılı yazıyla Valiliğimiz aracılığıyla müdürlüğümüze gönderdiği yazı çerçevesinde Sağlık Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde; Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği,Halk Sağlığı Müdürlüğü,İl Ambulans Servisi Başhekimliğinin katılımıyla ortak bir çalışma programı düzenlenmiştir.”

Program çerçevesinde Diyarbakır ve ilçelerinde kayıtlı olan toplam 986 hastaya ulaşıldı.Evde Sağlık Hizmeti alan ve hareket kısıtlılığı olan 60 hasta, sağlık ekiplerince oy kullanmalarının sağlanması talebinde bulunmuştur.

Bu hastaların 35 tanesinin il merkezinde ikamet emekte olduğuifade edilen valilik açıklamasında;”Kocaköy’de 2, Eğil’de 5,Ergani'de 16,Silvan'da 4,Bismil'de 2, Kulp'ta 5 hasta ikamet etmektedir.

Bu hastalarımızın oy kullanma yerlerine ulaşımları sağlık personeli refakatinde ambulanslar ve hasta nakil araçları ile sağlanacaktır.

Hastaların olası bir durumda oy kullanma amacıyla sağlık araç ve personeline ihtiyaç duymaları halinde 444 38 33 numaralı telefonu ücretsiz olarak arayarak bu hizmeti talep etmeleri halinde gerekli hizmet verilecektir.” denildi.                                                                                             

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.