VİDEO - Diyarbakır hastanelerinde yemek boykotu kararı alındı

VİDEO - Diyarbakır hastanelerinde yemek boykotu kararı alındı

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES), Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi merkez binası ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde 2 günlük yemek boykotu kararı aldı.

Mahsum Kara - Mahsum Rençber

TİGRİS HABER- Sağlık Emekçileri Sendikasına bağlı işçiler, yemek firması ve hastane yönetimleri arasındaki anlaşmazlık nedeniyle yaşanan sıkıntılar tam anlamıyla giderilemedi. SES AMED şubesi, devam eden sorunlarla ilgili basın açıklaması yaptı. Şube binasındaki toplantıda açıklamayı yönetim kurulu üyesi Gülhan Tekin okudu.

Açıklamada şöyle denildi:

“Tüm bu sorunların muhatabı idarelerdir. Olaya ilişkin Valilik tarafından soruşturma açılmış ve halen devam etmektedir. İdarecilerle yaptığımız görüşmelerde verilen sözler halen yerine getirilmemiştir. Ancak bilinmelidir ki Emekçilere yapılmak istenen bu oyalama taktiği işe yaramayacaktır. İdareler, sorunu çözeceği yerde firmalar ve çalışanları bilinçli olarak karşı karşıya getirmektedir. İdarecilerin hedef gösteren tavırları nedeniyle iki emekçi grup karşı karşıya getirilmiştir. Oysa asıl muhatabımız yöneticiler ve bu sistemin kendisidir.

Bir kez daha tekrarlıyoruz: Biz emekçiler, işyerlerinin asıl sahipleriyiz

Bu temelde, 20 ve 21 Ekim 2022 tarihlerinde Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi merkez binası ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde 2 günlük yemek boykotu gerçekleştireceğiz. Haklı ve meşru taleplerimizin karşılanmaması durumunda, il geneli ve Türkiye Genelinde yemek boykotu, iş bırakma da dâhil olmak üzere örgütlemekten geri durmayacağımızı, hem emekçilerin hem de hastaların kaliteli yemeğe erişimi için mücadele etmeye devam edeceğimizi ifade ediyoruz.”

Haber videosu kısa süre içerisinde yüklenecek..

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum