VİDEO - Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı Kaya’dan kayyumlara çağrı

VİDEO - Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı Kaya’dan kayyumlara çağrı

Amedspor için düzenlenen dayanışma gecesinde konuşan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya takıma destek için kayyumlara çağrıda bulundu. Kulüp Başkanı Selahattin Yıldırım ise mali yükümlüklere değindi.

TİGRİS HABER - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Amedspor, takıma gelir sağlamak amacıyla düzenlediği “Destek Gecesi”nde kentteki iş dünyası ve STK temsilcilerini bir araya getirdi.

İş insanları destek verdi

Plaza Hotel’in ev sahipliğinde, iş insanı Baran Durmaz ve Hacı Baba Pastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı Ömer Elaldı’nın ana sponsorluğunda düzenlenen geceye, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, görevden alınarak yerine kayyum atanan HDP’li Bismil Belediyesi Eş Başkanı Orhan Ayaz, Amedspor Kulüp Başkanı Selahattin Yıldırım, As Başkan Cahit Akın, Kulüp Yönetimi, DTSO Yönetim Kurulu üyeleri, DSMMMO Başkanı Mustafa Vural, Diyarbekirspor Kulüp Başkanı Turan İlgin, ASKF Başkanı Remzi Dayan, İHD Şube Başkanı Abdullah Zeytun, DOGÜNKAD Başkanı Rojda Yılmaz, DİSİAD Başkanı Nurullah Edemen ile çok sayıda iş insanı katıldı.

Kulüpleri ayakta tutan güç taraftarlardır

Organizasyonda konuşan Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım, “Bilindiği gibi kulüpleri ayakta tutacak tek güç kendi camiaları ve taraftarlarıdır. Bizler de bu gerçeğin ışığında göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ‘birlikte başaracağız’ şiarıyla çalışma gayreti içerisindeyiz” dedi.

Amedspor’un yaşadığı zorluklara değinen Başkan Yıldırım, “Yönetimler sezona başlarken uzun ve meşakkatli bir yol diye başlar ama bizim yolumuz aynı zamanda dik bir rampayla başlıyor hep. Sorunların ve problemlerin eksik olmadığı bu kulüpte Allah’a çok şükür ikinci bitirdiğimiz bir ilk yarıyı geride bıraktık. Futbol branşının yanı sıra kadın futbol, engelsiz basketbol ve altyapı branşları ile bölgemizde tek, Türkiye’de ise ender rol model kulüplerden biriyiz. Mücadelemizi sürdürdüğümüz tüm branşlarda bir yandan sportif başarı için uğraşırken bir yandan da mali yükümlülüklerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

yildirim-tigris.jpeg

Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım

Daha güçlü bir Amedspor için bu geceyi düzenledik

Camianın birlik ve beraberliğine vurgu yapan Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım, “İkinci yarıda ayakta daha sağlam durabilmek için küskünlükleri unutup sivil toplumuyla, iş dünyasıyla, basınıyla, taraftarıyla omuz omuza verip camiamızı bir arada tutmak ve daha güçlü bir Amedspor yaratmak için bu geceyi düzenledik. Amedspor bir futbol takımından daha çok bir duruşun simgesidir ve bu duruştan asla vazgeçilmeyecektir” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Kaya’dan kayyumlara çağrı

Yıldırım’ın ardından söz alan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya önemli mesajlar verdi.

Kaya şunları söyledi, “ STK’ların ve halkımızın takımı sahiplenmesini takdirle karşılıyoruz. Amedspor önemli bir takım, en zor şartlarda mücadele ederek ligde mücadele ediyor. Şampiyonluğa doğru ilerliyor. Bu gece ile katkı vererek destek vermeye çalışıyoruz. Her kulübün şanslı tarafları vardır, şansız tarafları vardır. Amedspor’un en şanslı tarafı güçlü ve isteyen bir kitlesi vardı. Bu kitle inanarak ve sahip çıkarak Amedspor’u bir yere taşımaya çalışıyor. Şansız taraflarımız da var. Türkiye’deki bütün spor kulüplerinin tamamına yakını bulundukları kentin yöneticileri, kamusu, yerel yöneticileri tarafından desteklenir ve kaynak aktarımı yapılır. Ben bugüne kadar bu desteği görmemiş futbol takımı görmedim. Maalesef bu şansızlık hem Amedspor’da hem de Diyarbekirspor’da var. Bir türlü bu iki kulübümüze kamudan ve yerelden destek almayı başaramadık. İnşallah bu başaramadık mesajımız buradan birçok yere ulaşır, kentte heyecan katan Amedspor ve Diyarbekirspor’a kamu ve yerel yöneticiler destek verirler” ifadelerini kullandı.

kaya-tigris.jpeg

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya

Amedspor’un düşmesini bekleyenlerin tam tersini yapacağız

Konuşmasında kamu yöneticilerine ve kayyumlara çağrıda bulunan Kaya sözlerini şöyle sürdürdü, “Destek almayan bir kulübün ayakta kalma şansı yok. Bir kentin ekonomisi ve sanayisinin gelişmesi önemli ama takımlarımızın süper ligde olması bulundukları kente daha farklı bir rüzgar katar. Süper lige baktığımızda nüfusu Diyarbakır’ın beşte biri olan illerin takımlarını görebiliyoruz. Bu tamamen o ilin yöneticilerinin takımlarına verdikleri destekten dolayıdır. Bizde Amedspor’a destek vermeye devam edeceğiz. Amadspor’un yanında durmaya çalışacağız, Amedspor’un düşmesini bekleyenlerin tam tersini yapacağız. Bir üst lige çıkması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu gece ile Amedspor’u ligde tutup bir üst lige çıkarmak için bu çalışmayı yapıyoruz” dedi.

Kaya, Avrupa’da bulunan iş insanlarının da takıma destek verdiğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından dayanışma gecesi, sanatçı Mehmet Atlı’nın şarkılarıyla sona erdi. (Tigris Haber)

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.