Yeni doğan ölümlerinin önlenmesi eğitimi verildi

Yeni doğan ölümlerinin önlenmesi eğitimi verildi
Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, 9-11 Ocak tarihlerinde yeni doğan ölümlerinin önüne geçilmesi amacıyla sağlık personellerine yönelik Yeni doğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimi verildi.

TİGRİS HABER - Doğumda gelişebilecek yeni doğan ölümleri ve asfiksinin yol açacağı sekelleri en aza indirebilme konusunda önemli bir yer tutan Yeni doğan Canlandırma Programı Uygulama Eğitimi, bir otelin eğitim salonunda düzenlendi. İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan PAMUKÇU’nun açış konuşmasıyla başlanan ve 3 gün süren eğitime Kamu ve Üniversite Hastanelerinden 19 Hekim, 1 Ebe, 14 Hemşire, 2 Acil Tıp Teknisyeni ile 3 Ambulans ve Acil Bakım Teknikerinden oluşan 49 Sağlık çalışanı katıldı.

yenidogan-saglik-1.jpegGelişmiş ülke değerlerine ulaşılması hedefleniyor

Eğitim programında NRP eğitimcileri tarafından; yeni doğana yapılan müdahalelerde güncel yaklaşımlar ve uygulamalar aktarıldı. Yürütülen programlar ve çalışmalarla; Temel resusitasyon uygulamalarının yerleştirilmesi için bu konuda standart uygulama yapacak, eğitim almış sağlık personelinin yetiştirilmesiyle önlenebilir ölüm nedenlerinden olan asfiksiye bağlı mortalite ve morbiditede gelişmiş ülke değerlerine ulaşılması hedefleniyor

yenidogan-saglik-3.jpeg

Eğitimin son gününde yapılan yazılı ve uygulama sınavının değerlendirilmesi sonucu başarılı olan kursiyerlere Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz.Dr. Murat CAN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hidayet BAKAÇ ve eğitmenler tarafından sertifikaları takdim edildi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.