Yetim çocuklara oyuncak dağıtıldı

Yetim çocuklara oyuncak dağıtıldı
Şanlıurfa'da İHH tarafından düzenlenen "Yetim Dayanışma Günü" etkinliğinde yaklaşık 500 çocuğa oyuncak dağıtıldı

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsanı Yardım Vakfı tarafından düzenlenen "Yetim Dayanışma Günü" etkinliğinde yaklaşık 500 çocuğa oyuncak dağıtıldı.

Vali İzzettin Küçük, Haliliye İmam Hatip Kız Lisesi bahçesinde düzenlenen etkinlikte, bir ülkenin gelişmişlik seviyesinin, zayıflar ve yetimlere sahip çıkılmasıyla ölçülebileceğini söyledi.Türkiye'nin son yıllarda yaşlıya ve yetime el uzattığını ifade eden Küçük, zayıflara el uzatmanın sadece devletle sınırlı kalamayacağını vurgulayarak, insanların merhamet duygusunu kaybetmemesi gerektiğini kaydetti.

Şanlıurfalıların ihtiyaç sahibi Suriyelilere de kucak açtığını vurgulayan Küçük, "Birçok bölgede Suriyelilerle ilgili şikayetler gelmesine rağmen Şanlıurfalılar onları bağrına basmış ve şikayetçi de olmamıştır. İHH da en güzel hizmetini yaparak yetimlere sahip çıkıyor. Bu tür dernekler başta İHH olmak üzere bilsinler ki her zaman desteğimiz onlarla olacaktır. Çünkü bizim en büyük davamız insandır. Amacımız gençlerimizi çocuklarımızı aklen ve fikren güçlü yetiştirmektir" diye konuştu.

İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla da kentte yaklaşık 400 yetime düzenli olarak nakdi yardım yapıldığını, her yıl yetimleri bir araya getirerek çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade etti. Konuşmaların ardından çocuklar, ilahi ve şiirler okudu. Halat çekme yarışmasının da düzenlendiği etkinlikte, yaklaşık 500 çocuğa içerisinde oyuncak, lokum ve Kur'an-ı Kerim bulunan hediye paketleri dağıtıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.