Yürüyüş ligi yarışları tamamlandı

Yürüyüş ligi yarışları tamamlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından organize edilen Spor Toto Yürüyüş Ligi yarışları, Batman'da düzenlendi.

‘Spor Toto Kulüpler Arası Yürüyüş Ligi’ nefes kesen yarışmalara sahne oldu. TPAO’da oluşturulan parkurda düzenlenen Atletizm yürüyüş Lig 6 kategoride gerçekleşti. 6 Kategoride düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin birçok ilinden 34 takım ve 91 sporcu katılım sağladı.

2021 Türkiye Atletizm Federasyonu Faaliyet Programında yer alan Spor Toto Kulüpler Arası Yürüyüş Liginin 1. kademesini büyük bir başarıyla bitirdiklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, katılım sağlayan tüm sporcuları ve emeği geçenleri kutladı. Özperk, Batman’da bu tür önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini söyledi.

spor-atletizm-yuruyus.jpg

Dereceye giren sporcular

Dereceye giren sporculara ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk’in yanı sıra, TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir, Atletizm Federasyonu MHK Başkanı ve Yürüyüş Ligi Milli Takım Sorumlusu Mustafa Akyaman, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Burak Eren, Atletizm Federasyon MHK Üyesi Şükrü Onat ve Batman Petrolspor’un eski Teknik Direktörü ve Tesis Sorumlusu Hayrettin Aktan tarafından verildi.

 

U18 KADINLAR

1 – Ayşenur Buse Günaslan – İstanbul Enka Spor Kulübü

2 – Elif Nur Özbey - İstanbul Enka Spor Kulübü

3 – Sude Naz Güç - İstanbul Enka Spor Kulübü

 

U18 ERKEK

1 – Mehmet Güngör – Malatya Gençlik Spor Kulübü

2 – Rojhat Bozkurt – Ankara PTT Spor Kulübü

3 - Murat Güda – Batman Petrol Spor

 

U20 KADINLAR

1 – Songül Koçer – Adıyaman Gençlik Spor

2 – Şükran Ayaz  - Batman Petrolspor

3 – Emine Ceylan – Batman Petrolspor

 

U20 ERKEKLER

1 – Serhat Güngör – Malatya Doğukent İhtisas Kulübü

2 – Mert Kahraman – Ankara PTT Spor Kulübü

3 – Mustafa Tekdal – Ankara PTT Spor Kulübü

 

BÜYÜK KADINLAR

1 – Seçil Akpınar - Hatay

2 – Evin Bilir - Van

3 – Merve Çetin – Adıyaman

 

BÜYÜK KADINLAR

1 – Deniz Çetin - Adıyaman 

2 – Berduhan Yağmur - Van

3 – Cengiz Karaduman – Malatya (Haber Merkezi)

 

 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.