CHP’li kadınlar:Bugünümüz ve yarınımız tehdit altındadır!

CHP’li kadınlar:Bugünümüz ve yarınımız tehdit altındadır!

Cumhurbaşkanlı seçimlerine dair CHP’li kadınlar ile birlikte açıklama yapan CHP Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Özdoğan, “Bugünümüz ve yarınımız tehdit altındadır” dedi.

TİGRİS HABER - Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) kadın kolları başkanları Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi. İl kadın kolları tarafından CHP Diyarbakır İl Bakanlığı önünde yapılan basın açıklamasına ittifak partilerin kadın kolları başkanları da destek verdi. Açıklamayı CHP İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Özdoğan okudu.

Bu seçim kadınlar için hayati bir öneme sahiptir

Ülke olarak tarihi bir süreçten geçtiklerini ifade eden Özdoğan, “Ülkemizin kaderinin belirlenmesine iki gün kaldı. 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçim iki aday arasında değildir. Bir referandum niteliğindedir. Elbette her seçim çok önemli fakat bu seçim özellikle Türkiye Cumhuriyeti nüfusunun yarısını oluşturan biz kadınlar için hayati öneme sahiptir. Bir yanda esaret diğer yanda özgürlük duruyor. Cumhur İttifakı adeta bir kadın düşmanı koalisyonuna dönüştü. Kadınların kazanılmış tüm kazanımlarına göz diken Yeniden Refah Partisi ve Hizbullah terör örgütünün siyasi uzantısı olan HÜDA PAR’ın Meclis’e girişi ile Cumhuriyet tarihinin kadınlar açısından en karanlık parlamentosu oluşturuldu. Meclis’te temsil hakkı kazanan bu zihniyet planlarını alenen ilan etti” diye konuştu

Kadınları öteki sayan zihniyeti kabul etmiyoruz

Kadınların yaşadığı sorunlara değinen Özdoğan, “İstanbul Sözleşmesi bir gecede hukuksuzca fesih edilirken 6284 sayılı kanunun yürürlükte olması gerekçe gösterilmişti. Şimdi de 6284 işlevsiz hale getirilmeye çalışılıyor. Kadına yönelik şiddetle etkin bir mücadele yürütmeyenler yasal korunağımızı elimizden almak istiyor. Günde en az iki kız kardeşimizin hayattan koparıldığı bu düzende yasal hiçbir hakkımızın budanmasına asla izin vermeyeceğiz. Yeniden Refah Partisi’nin Düzce'deki seçim aracında, kadın milletvekili adayının fotoğrafı gölgelendi. Türkiye’yi şeriat düzenine taşımak isteyenler kadının yüzünün görünmesine dahi tahammül edemese de biz varız ve var olmaya devam edeceğiz. Yeniden Refah Partisi Aydın İl Başkanlığı’nda kadın milletvekilinin oturduğu yerin değiştirilmesini istedi. Kadın milletvekili adayına ‘Kadın ile erkek yan yana fotoğraf çektirmez’ diyerek bağırdılar. Kadınları ötekileştirmeye çalışan bu zihniyetin hedeflerine izin vermemeye kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Hakları elimizden almak istiyorlar

Kadınların zor bir süreçten geçtiğini söyleyen Özdoğa, “Medeni Kanun ile kazandığımız, hakları elimizden almak istiyorlar. Çok eşliliği özendirmeye çalışıyorlar. Eşit yurttaşlık hakkımızı gasp ederek ikinci sınıf vatandaş olalım istiyorlar. Daha mazbatasını bile almadan kadın düşmanlığını ortaya koyan Cumhur İttifakı milletvekillerinin Meclis’te nasıl bir yol izleyeceği ortada. Küskün olduğunu, bezgin olduğunu, umutsuz olduğunu ifade ederek sandığa gitmemeyi düşünenler varsa, neyle karşı karşıya olduğumuzu bir kez daha görsün. Bugünümüz ve yarınımız tehdit altındadır" dedi. (Haber Merkezi)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.