VİDEO - DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ülsen görevinden istifa etti

VİDEO - DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ülsen görevinden istifa etti

DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen, milletvekilliği adaylığı için il başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı

TİGRİS HABER - DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen, 28. Dönem Diyarbakır milletvekilliği aday adaylık başvurusu nedeniyle Diyarbakır İl başkanlığından istifası ve seçim sürecine ilişkin parti binasına açıklamalarda bulundu.

Şehrimize sahip çıkmamız lazım

2 yıl 8 ay 15 gündür Diyarbakır İl Başkanı olarak görev yaptığını ifade eden Ülsen, şunları söyledi: “O günden bugüne kadar birçok güzelliğin yanı sıra birçok meşakkat ve tanıklık biriktirdik. 2007 yılından bu yana Diyarbakır’da, insan hakları perspektifini esas alan bir yaklaşımla avukatlık mesleğini icra etmekteyim. Bu yolculukta yolum MAZLUMDER ile, Diyarbakır Barosu yönetimiyle, Tahir Elçi Vakfı ile ve birçok kıymetli kurumla kesişti. Her bir kavşağında çok kıymetli yol arkadaşlarıyla, çok değerli işler yaptığımızı düşünüyorum. 2020 yılının haziran ayında bütün bu serüveni siyasi arenada sürdürme kararı aldım. Aldığım bu karardan ötürü son derece memnun, mutmain ve huzurluyum. Şehrimiz Diyarbakır Türkiye siyasetini besleyen dinamikleriyle önemli bir ağırlık merkezidir. Şehrin kadim tarihi, taşıdığı kimlik, sahip olduğu inanç ve gösterdiği direnç her zaman hepimize ders vermiştir. Bu şehir tarihin huzurunda hepimizin öğretmenidir. Bu şehre layık olmak, evvela emanet sahip çıkmanın gereğidir.”

Bu kent, sosyo-ekonomik ayrımcılığa maruz bırakıldı

Ülsen, kenttin ifade özgürlüğünün bastırılması, adalete ulaşan yolların tıkanması, kamusal hakların ihlal edilmesi ve susturulmak istendiğini ve sosyo-ekonomik ayrımcılığa maruz bırakıldığını söyledi. Ülsen, “Sanayi Bakanlığının, yani hükümetin kendi verileriyle bakacak olursak 2003’te Türkiye’de 63. sırada olan Diyarbakır, bugün 68. sıraya gerilemiştir. Bu şehre yapılan yatırımların önceliği ve genel yatırım içindeki payı sebebiyle Diyarbakır ile diğer bölgeler arasındaki mesafe kapanmamış, açılmıştır. Bu durum bölgemizin neredeyse bütün şehirleri için böyledir. Diyarbakır’ın sorunları iki kutup arasına sıkışmaktan çok daha geniş bir alanı ilgilendirmektedir. Biz Deva Partisi olarak siyasi yelpazenin ortasında, bütün meselelerde halkın ve hakkın yanında konumlanıyoruz. Bu sebeple halkımızın emanetini layık olduğu şekliyle taşıyabileceğimizin sözünü vere vere yürüyor, halkımızla büyüyoruz” dedi.

Halkın iktidarını inşa edeceğiz

Son 3 yıldır DEVA Partisinin çözüm planlarını yurttaşlara anlatmaya çalıştıkları belirten Ülsen, “Şimdi bir adım öteye atılmanın zamanıdır. Önümüzdeki süreçte, Türkiye’de iktidarı değiştirecek, halkın iktidarını inşa edeceğiz. Bu süreçte Diyarbakır’ın derdini, taleplerini, beklentilerini TBMM’de daha güçlü bir iradeyle savunacak, Diyarbakır’a olan borcumuzun gereğini ifa etmeye çalışacağız. Bugün Diyarbakır’ın; eğitimden sağlığa, sosyal hayattan ekonomiye, siyasetten sanata hak ve hukukunu daha güçlü savunmak ve TBMM çatısı altında halkımızın gür sesi olabilmek azmi ve niyetiyle il başkanlığı görevimden istifa ediyor, Deva Partisi Diyarbakır Milletvekili Adaylığı için başvurumu yapıyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.