Dicle Elektrik’ten, ‘Newroz Hediyesi’ !..

Dicle Elektrik’ten, ‘Newroz Hediyesi’ !..
Abonelerden gelen ‘Eski borçlarımızın faizi silinsin’ talebini değerlendiren Dicle Elektrik, özelleşme öncesi alacaklarının gecikme zammını silmek için bir kampanya başlatma kararı aldı. 40 gün sürecek olan kampanya, borcu olanlara ‘Newroz Hediyesi’ olaca

Diyarbakır-Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta bulunan Dicle Elektrik abonelerinden, özelleşme öncesi döneme ait borcu bulunanlardan “Düzenlenen kampanyadan haberimiz olmadı, yeni bir kampanya gerçekleştirin’’ ve ‘’Kampanyaya yetişemedik, yeniden düzenleyin’’ gerekçeleri ile ‘Faiz silme kampanyası’ düzenlenmesine yönelik yoğun talepler gelmeye başladı. Özellikle de kırsal kesimde köy abonelerinden gelen bu talepleri değerlendiren Dicle Elektrik, özelleşme öncesi döneme ait borcu olanları sevindirecek bir karar aldı.

Ünal Akın 
 

Dicle Elektrik, gelen talepleri karşılamak üzere 21 Mart Newroz’da başlayacak ve 30 Nisan’a kadar sürecek bir kampanya başlatma kararı aldı. ‘Newroz Hediyesi’ tarzındaki kampanyadan özelleşmenin gerçekleştiği 30 Haziran 2013 tarihinden önceye ait borcu bulunan aboneler yararlanabilecek. Bu aboneler, borçlarını ödemeleri halinde, bu güne kadar borçlarının üzerine eklenmiş olan yasal faizlerin tümü silinecek. Borçlu abone, kampanya süresi içerisinde başvurduğu takdirde, sadece borcuna ait ana parayı ödeyecek.

Kampanyadan yararlanmak isteyen borçlu abonenin, öncelikle borcu olan ana paranın yüzde 25'ini peşin ödemesi gerekir. Abone, geri kalan borcunu ise taksitle ödeyebilecek. Kampanya koşulları ile ilgili olarak aboneler, 444 8 086 numaralı çağrı merkezi numarasından detaylı bilgi alabilecekler.
 
 
HUKUKİ TAKİBİNE UĞRAYANLAR DA YARARLANACAK
Hukuki takibe uğrayarak, hakkında icra takibi başlatılmış veya başlatılacak olan dosyaların muhatabı aboneler ile hukuki ve idari takibe uğrayan aboneler de kampanyadan yararlanabilecekler. Bu grup borçlular, anapara, masraf ve vekalet ücreti karşılığında gecikme zammı veya faiz ödemeksizin borçlarından kurtulabilecekler. Aksi durumda abone araç, gayrimenkul, banka mevduat hacizleri ile karşı karşıya kalabilecek.


 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.