Diyarbakır Organize ve Sanayi Bölgesi işi sıkı tutuyor

Diyarbakır Organize ve Sanayi Bölgesi işi sıkı tutuyor

DİYARBAKIR Organize Sanayi Bölgesi'nde gözlük çerçevesi üreten Optiksan Firması'nda AFAD ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından, fabrikada çalışan personele önce eğitim verildi sonra da yangın tatbikatı yapıldı.

TİGRİS HABER - Organize Sanayi Bölgesi 3. etapta gözlük çerçevesi üreten Optiksan Firması'nda bugün AFAD ve İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, fabrikada çalışan işçi ve yöneticilere eğitim verdi. AFAD uzmanları, doğal afetler hakkında detaylı bilgiler vererek, özellikle deprem öncesinde alınacak tedbirler, deprem sırasında alınacak önlemler ve deprem sonrası yapılacak işlerle ilgili uygulamaları olarak eğitim verdi. Daha sonra İtfaiye ekipleri de yangın çıkış sebepleri, yangın çeşitleri ve yangına müdahale ile yangın sonrası yapılması gerekenleri detaylarıyla ve uygulamalı anlatıldı.osb-yangin-tatbikat-3.jpeg

Verilen eğitim sonrası, fabrika üretim alanında, sunni duman verilerek yangın tatbikatı yapıldı. Sözde yangın sırasında çalışanların, neler yapması ve hangi çıkışları kullanmaları gerektiği öğretildi. Eğitim ve tatbikat sonrası, Optiksan Gözlük Çerçevesi Fabrikası önünde, AFAD ve itfaiye ekipleri ile fabrika çalışanları ve yöneticileri, toplu olarak hatıra fotoğrafı çekti.

osb-tigris.jpeg

Eğitim ve tatbikatı; Optiksan Firması Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yazıcıoğlu, AFAD İl Müdürü il Müdürü İlami Çakmak, İtfaiye Daire Başkanlığı Arama-Kurtarma Şube Müdürü Nedim Erig, Eğitim Amiri Veysel Murat Tapan izledi. Eğitim ve tatbikat sonrası AFAD İl Müdürü İlami Çakmak, Optiksan Firması Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yazıcıoğlu'na, içerisinde afet sırasında yanına alması için içerisinde yardım malzemelerinin bulunduğu ilk yardım çantası hediye etti.

(Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum