Erdoğan: CHP, MHP ve Pensilvanya üç kafadar oldu

Erdoğan: CHP, MHP ve Pensilvanya üç kafadar oldu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP ve MHP’nin ruh ikizi olduğunu, bunlara Pensilvanya’nın da eklendiğini belirterek, “Şimdi üç kafadar oldular. Bu üç kafadarın zaten işleri güçleri yoktur. Şimdi kendilerine kaset işine montaj işine verdiler” dedi.

NİĞDE - Seçim çalışmaları çerçevesinde, partisinin Niğde’de düzenlediği mitingde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sert açıklamalarda bulundu.

“CHP’nin genel başkanı çıkmış AK Partiye oy verirseniz iki elim yakanızdadır diyor. Sen kimsin ya, sen kimsin? Ya sen İstanbul’da geçen seçimlerde başkan adayı idin, ikametini koyduğun Kağıthane’nin ismini bile unuttun ya” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Kağıttepe diyecek kadar zavallısın ya. Ve ne oldu? O seçimde kendine bile oy kullanamadı. E şimdi yani kendi oy pusulasına oy kullanamayan adamdan bu ülkeye yönetici olur mu? Böyle bir zavallıdan bu ülkede idareci olabilir mi? Biz bunun genel müdürlüğünü de biliyoruz. Bunlar ne sandığı bulabilirler, ne milleti bulabilirler, ne de milletin yakasını bulabilirler. Tam aksine milletin elleri bunların yakasında olacak inşallah. Diğeri de çıkmış, MHP’nin genel başkanı. Nereye oy verirseniz verin, ama AK Partiye oy vermeyin diyor. Ya bunlar nasıl siyasetçi? Bunlar bu işi öğrenemediler.”

“Üç kafadar oldular”

Bitlis’te 5 partinin seçim ittifakı yaptığını anımsatan Başbakan Erdoğan, “Bitlis’te beş parti bir olmuş. Duydunuz mu? CHP, MHP, BBP, DP bir tane daha vardı ama… Neyse beş tane parti. Bu beşinin toplam oyu zaten yüzde 7. Bak bugün size bir şey söyleyeyim. 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz. Bunlardan bir şey olmaz. Sadece zannediyorlar ki bunu böyle yaparsak netice alırız. Alamayacaksınız. Biliyorsunuz CHP ve MHP ruh ikiziydi. Şimdi bunlara bir de Pensilvanya eklendi. Şimdi üç kafadar oldular. Bu üç kafadara, üç koyun verin kaybedip gelirler. Bu üç kafadarın zaten işleri güçleri yoktur. Şimdi kendilerine kaset işine montaj işine verdiler” dedi.

“Yazıklar olsun sana”

CHP’de varlığını kasetlere borçlu bir yönetimin olduğunu ifade eden Erdoğan, “Diyor ki ‘başbakanın haberi var’. Sana yazıklar olsun ya. Benim haberim olsa, bunu yarım saat değil, bir saat iki saat üç saat kalmasını arz ederdim. Ben bakanıma talimat verdim, yarım saat sürmeden sosyal medyadan biz indirdik. Aynı konuda MHP’lilerle ilgili de indirdik. CHP’nin diğer, bir yine genel başkan yardımcısına yaptılar indirdik. Neden? Çünkü bizim kutsallarımızda böyle bir şey yok. Sabah akşam bunların gündeminde kaset var. Ağızlarında dillerinde iftira var. Montaj var yalan var. Biz bu davaları tek tek açacağız. Dedim ya inlerine gireceğiz inlerine. Kaçmak yok. İnşallah bu illegal kasetler bu montajlar grup salonlardan dinletenlerden tazminatları toplayacağız” diye konuştu.

“Partinizi kurun öyle gelin”

Başbakan Erdoğan, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Ablalar kapınıza gelebilir. Hanımefendi be sen hangi yüzle buraya geldin ya. Benim başörtümü füru at olarak nitelendiren o malum zattan dolayı mı buraya geldin? Yahu biz başörtülerimizde dolayı okullarımıza gidemedik. AK Parti iktidarı okullarımızı bize açtı be. Bu yüzden mi buraya geldin?

Biz üniversitelere giremiyorduk öyle mi? Üniversite yollarımız açıldı. Bu yüzden mi buraya geldiniz be. Deyin ki yüreğiniz varsa, CHP’nin değil MHP’nin gölgesinde değil, partinizi kurun öyle gelin deyin. Partinize genel başkan arıyorsanız, Pensilvanya’da zaten. Çağırın gelsin Türkiye’ye. Vatanıysa çıksın gelsin. Niye gelemiyor? Gelsin. Onun vatanı Amerika mı? Çıksın Türkiye’ye gelsin. Türkiye’yi Pensilvanya’dan karıştıranlara hesabımız var. Bu da sorulacak.

Bu zat Savaş Ay ile röportaj yapıyor. Savaş Ay soruyor nereyi destekleyeceksiniz diye. Ben diyor hayatımda bir defa oy kullandım. Benim siyasetle ilgi alakam yok. Hazreti Cebrail iyi insandır, ama kendisiyle tanışmış değilim, o gelse parti kursa oraya dahi oy vermem diyor. Ya böyle bir ifade kullanılır mı? Bu yayınlandı, akşam da televizyonlarda görüntülü sesli çıktı. Savaş Ay ile bunu yapmış. Ey bu örgüte destek veren saf temiz kardeşlerim, daha ne kadar bunların yanında olacaksınız? Yahu Hazreti Cebrail parti kursa oyumu vermem diyen kişiyle daha ne kadar beraber olacaksınız?”

erdogan,-chp-mhp-ve-pensilvanya--(1).jpg

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.