Hüda-par adaylarını açıklandı

Hüda-par adaylarını açıklandı
Hüda-par genel başkanı zekeriya yapıcıoğlu: “adaylarımız dışarıdan ithal edilmiş değil"

Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Diyarbakır’da Mart 2014’te yapılacak yerel seçimler için aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Adaylarımızı zaten çok iyi tanıyorsunuz. Bizden daha iyi tanıyorsunuz. Çünkü adaylarımız dışarıdan ithal edilmiş adaylar değil" dedi. 

DİYARBAKIR (İHA) - Hüda-Par, kuruluşunun 1. yıldönümü kutlamaları kapsamında yerel seçimlerdeki adaylarını açıkladı. Diyarbakır Ziya Gökalp Spor Salonu’nda düzenlenen aday tanıtım toplantısı Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun katılımıyla yapıldı. Diyarbakır, Şırnak, Muş, Bitlis illeri ve ilçeleri belediye başkan adaylarını açıklayan Yapıcıoğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayının Hüseyin Yılmaz olduğunu belirtti.
Aday tanıtım toplantısın bir konuşma yapan Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, adaylarının ithal aday olmadığını dile getirdi. Diyarbakır’ı yönetmeye hazır olduklarını anlatan Zekeria Yapıcıoğlu, “Adaylarımızı zaten çok iyi tanıyorsunuz. Bizden daha iyi tanıyorsunuz. Çünkü adaylarımız dışarıdan ithal edilmiş adaylar değil. Bunu yapamazdık. Hz. Zülkifl ve Hz. Elyesa gibi peygamberleri yetiştirmiş, 500’ün üzerinde sahabeye ev sahipliği yapmış ve onlardan ders almış bu şehir, Allah'ın izniyle kendi yöneticilerini haydi haydi yetiştirir ve yetiştirmiştir” dedi.

“REFERANSIMIZ, İNACIMIZ İSLAMDIR”
Yapıcıoğlu, partilerinin referansının İslam olduğunu anlatarak, zulmün belini kırmayı hedeflediklerini ifade ederek, şunları söyledi: 
“Parti programımızı kaleme alırken, kainata ve insana bakış açımız ile işe başladık. İnsanın ne olduğu, nereden gelip nereye doğru gittiği, yani yaratılış gayesinin ne olduğu sorusuna verilecek cevap işin özüdür. Siyasi bakış açılarının arasındaki fark da bu sorulara verilen cevaplar arasındaki farklılıklardan kaynaklanmaktadır. İnsanı dünyaya zevk ve sefa sürmek üzere gelmiş ve bir süre yaşadıktan sonra yok olup gidecek bir varlık olarak kabul eden düşüncenin insanlığa verecek bir şeyi yoktur. İnsanı mekanik bir toplumun dişlisi gibi görenlerin de insanlığa bir faydası yoktur. İnsan, kapitalistlerin karını artırmak için üretim araçlarından veya pazar alanlarından biri de değildir. Dürüst bir siyaset ile varmak istediğimiz hedef gerçek adaleti tesis etmektir. Referansımız inancımızdır, İslam'dır. Davamız; insanlarımızı sahte ilahların kulluğundan kurtarmak suretiyle hakiki manada özgürlüklerine kavuşturmaktır. Sömürü düzeninin çarkına çomak sokmak suretiyle düzenlerini bozmak, zulmü ortadan kaldırmaktır. Gayemiz Allah'ın izni ve yardımıyla hakkı hakim kılmak, adaleti ikame etmek, zulmün belini kırmaktır.”


Yapılan konuşmaların ardından belediye başkan adaylarının tanıtımı yapılarak program sona erdi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.