"O paraları paralel devlet mi koydu?"

"O paraları paralel devlet mi koydu?"
Kılıçdaroğlu, Karaman'da konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; "Türkiye Cumhuriyeti'nde bir bakanın koluna 700 milyar liralık saati paralel devlet mi taktı? 4 bakanın çocuklarının yatak odalarına 1 değil, 2 değil, 3 değil, 5 değil, 7 para kasasını paralel devlet mi koydu? O bakanların çocuklarının evlerine milyonlarca doları, avroyu paralel devlet mi koydu? Bir bankanın genel müdürünün evinde ayakkabı kutusuna 4,5 milyon doları paralel devlet mi koydu? Başbakanın oğlunun evine 1 milyar dolar parayı paralel devlet mi koydu?" dedi.


Kılıçdaroğlu, partisince Karaman Aktekke Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, herkesin mutlu olduğu bir Türkiye'yi kurabileceklerini, kadınların evde huzurlu, çocukların iş, güç sahibi olduğu bir Türkiye'yi yeniden inşa edebileceklerini söyledi.

Asla ayrılığa ve gayrılığa izin vermeyeceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Net, açık söylüyorum; eskiden kadının başörtüsü üzerinden siyaset yapılırdı, şimdi ister başı örtülü, ister başı açık olsun bütün kadınların benim başımın üstünde yeri var. Benim arzum şu; her evde mutluluk olsun, her evde huzur olsun, her evde barış olsun, her evde tencere kaynasın, benim istediğim o... Her eve akşam helal lokma gelsin. Hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. En büyük arzum, en büyük mücadelem bunun için" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, 30-40 yıl prim ödeyen birinin aldığı emekli aylığıyla geçinemediğini, kendi iktidarlarında emeklinin mağdur edilmeyeceğini belirterek, Türkiye'nin her türlü imkanını halka sunmanın mümkün olduğunu ifade etti.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Politika