İlk yaşlanma belirtilerini durdurun

İlk yaşlanma belirtilerini durdurun
İlk belirtiler nasıl ortaya çıkar?

Kaz Ayakları: Bunlar engellenmesi ve düzeltilmesi çok kolay olan ince çizgilerdir.

Gözlatı Torbaları ve şişlikler: Yaşımız ilerledikçe gözaltları morarıp daha şiş durabilir. Enjeksiyonlar bu konuda işinizi kolaylaştıracaktır.

Hiperpigmentasyon: Cilt renginin bozulması farklı sebeplere dayanır. Cildinizi güneşten korumak en iyi ve atlamamanız gereken bir maddedir. Muayenehanede yapılan tedaviler ve reçete ile satılan bir takım içerikler sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Nazolabial Çizgiler:Burnunuzun yanındaki çizgilerin sarkmaya başladıysa hemen önlem almanız gerekir. Bu nazolabial kıvrımlar zaman içerisinde derinleşip sizi olduğunuzdan da yaşlı gösterecektir.

Göz kenarındaki ince çizgiler; Güneşin sebep olduğu kaz ayakları açık renkli tenlerde çok daha belirgin olur. Onları engellemek ya da azaltmak için yüzünüze Botulinium A Toksini (botoks) ya da Hyalüronik asit dolgu enjeksiyonları yapılması gerekebilir. Erken 20’li yaşlarınızda Botilinium A Toksini kaz ayaklarının ve ince çizgilerin oluşumunu engellemek için kullanılabilir. Bu yöntem mimiklerden dolayı oluşan çizgileri engellemede mucizeler yaratır ama güneş hasarıyla savaşması söz konusu değildir.

 

Mor Halkalar:Mor halkaları ve göz torbaları olan genç bir hasta ile karşılaştığımda ameliyat ilk çözüm önerim olmaz. Burada kullanılacak en iyi yöntem hyalüronik asit dolgular olacaktır. Boşlukları doldurarak mucizeler yaratabilmek mümkün. Torbalar ve gölgeler azalır pigmentasyon bozuklukları göze görünmez hale gelir. Bu arada eğer yaşınız ilerlemiş ve gözaltı torbalarınız sarkmış ise çözümü göz kapağı estetiği (blefaroplasti) den başka birşey olmayacaktır.

Gülme Çizgileri:Nazolabial kıvrımlar olarak adlandırılan bu gülme çizgileri ağız çevresindeki hacim kaybolduğunda ortaya çıkar. Bu kıvrımlar 40’lı yaşlara gelene kadar normal olarak ortaya fazla çıkmaz ama kendini belli etmeye başlar. 30’lı yaşlarda da görülmesi mümkündür. Yaş ilerledikçe yüzde yağ eksilmeye başlar ve bu hacim kayıpları da gülme çizgilerin oluşumunu sağlar. Bu soruna karşı yanaklara uygulanacak hyalüronik asit dolguları ve yağ enjeksiyonukusursuz sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

 yaslanma-1.jpg

yaslanma-2.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.