‘YSK- VAR’ ve hileli karar!

 ‘Önce yerel, sonra genel iktidar’ sloganı ile yola çıktı Cumhuriyet Halk Partisi. Çarpıcı, gönül okşayıcı, gelecek ve umut vaat eden slogandı, hala da geçerli. Sonra slogan mevcut koşullarla buluştu-çarpıştı. 

İşsizlik, parasızlık, zam, millet-zillet, terörist v.b. unsurlar devreye girdi, bunlarla da çarpıştı slogan, düze çıktı. Halkın/halkların itirazı vardı, uzun zamandır hesap sormanın peşindeydi, geldi çattı zaman, 31 Martmış kısmet; ‘Neylerse güzel eyler Mevla’m’ deyip hakkını teslim etti önce yerel iktidara.

Genele daha var…

 ‘İstanbul’u alan Türkiye’yi de alır’ demiş oldukları için, geri paslarla oyunu zamana yaymak istediler, olmadı. Attıkları pas ciddi bir halk defansına çarpıp rakibin önüne düştü, ilk golü yemenin şaşkınlığı içinde tribünlere döndüler, baktılar ki ‘çöktükleri’ Türkiye ellerinden gidiyor, ‘YSK VAR’I devreye soktular. Yıllarca tartışılacak bir kararla maçı tekrarlatma kararı çıktı YSK VAR’dan.

Sadece kaptanlar oynayacak maçı.

Mevzu derin!

‘HerŞeyÇokGüzelOlacak’ dedi, çocuk.

Al mesajı çocuktan.

Geleceğinin nasıl olacağını sorguladı çocuk, topu şimdiden halkın önüne attı, golü doksana taksın diye. Geleceğinden endişe duyan, sorgulayan çocuğu mu kıracağız?

Ok yaydan çıktı, hedef belli.

Yerel tamam, sıra genel iktidarda.

**

Bütün bunlara rağmen, koca koca ‘adamlar’, isimlerinin önündeki profesör, hukukçu, gazeteci, daha sayamadığımız çok sayıda türetilen unvanlı kişiler, YSK VAR’ın hileli kararını anlamadığımız, izahı güç ve gerçekçi olmayan kelimelerle temize çıkarmaya çalışıyor.

Ya Devlet Bahçeli’ye ne demeli?

Kafa hala 12 Eylül öncesi kafa; ‘Cansa can, kansa kan, bedelse bedel’ diyor, İstanbul seçiminin sonucunu içine sindiremiyor.

Ne oldu?

İstanbul’u işgal eden var da bizim mi haberimiz yok.

Telgrafın tellerini mi kestiler, haber mi alamadık İstanbul’un işgalini.

Hazretleri belki de dijital çağda olduğumuzun farkında değil, ha ne dersiniz?

Belki de!

Hatırlatalım o zaman;

Sayın Devlet Bahçeli;

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Ekrem İmamoğlu kazanmış, kendisi Karadeniz çocuğu.

Evham yapmaya gerek yok, rahatla!

‘HerŞeyÇokGüzelOlacak’ 

Kürt, Türk, Arap, Laz, Çerkez, Ermeni, Süryani, bütün halklar orada. Ülkenin birliğini, beraberliğini, huzurunu düşünen herkes orada, endişeye gerek yok.  

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
NACİ SAPAN Arşivi
SON YAZILAR