İstanbul Seçimi Ve Saadet Partisi

Ülkemizin en büyük şehri, her ilden vatandaşların yoğun yaşadığı, adeta Türkiyenin küçültülmüş hali ve Osmanlının yıllarca payitahtı olan İstanbul büyük şehir belediye seçimleri 23 Haziranda yenilenecek.

Açıklayacağım gerekçelerle Ak Partili milli ve manevi değerlere önem veren seçmenin Saadet Partisine oy vererek tarihi bir görev yapması gerektiğidir.

Seçimin yenilenme gerekçesi, YSK tarafından karar verilip yasal olsada, bizleri tatmin etmemiş ve içimize sinmemiştir.

Özellikle aynı sandığa atılan, aynı kurul tarafından denetlenen, yapılan tüm itirazları değerlendir ve yeniden sayılmasına rağmen, YSK nın dört oy pusulasından üçünü kabul edip yanlızca büyük şehir belediye başkanı oylarını geçersiz sayması ve sandık kurulunu suçlaması vicdanları rahatsız etmiştir.

Yine yenilecek bu seçimde aynı kişilere görev vermesi ise trajikomik bir karar olmuştur.

Özellikle İstanbullu seçmen, olanları değerlendirecek, oy kullandığında yapılan bu haksızlıkları bilecek bilgi ve aklî selime sahiptir.

Merak edilen bir konuda, Ekrem IMAMOĞLU nün az bir farkla kazandığı bu seçim sonucunun ne olacağı, kilit partisi haline gelen ve seçime giren Saadet Partisi seçmeninin tavrının ne olacağıdır.

Yapılan kamuoyu anketlerine ve bizim gözlemlerimize göre CHP adayı İMAMOĞLU nun seçimi kazanacağı ve yapılan haksızlığın gidereceği yönündedir.

Saadet Partisinin içinde olduğum istişarelerinde; İmamoğluna yapılan haksızlığa karşı durulması ve desteklenmesi gerektiği.

Bir başka kesimde; Ak Partilerin Saadet Partisine karşı yürüdükleri hakaretvari politikalar, aşağılayıcı ifadeler, genelbaşkana atılan iftiralar ve haksızlıklara karşı durulması yönünde fikir beyan ederken

Ekser çoğunluğu ise kendi adayımızı çıkarmak yönünde olmuş ve bu son karar kabul görerek seçime girme kararı alınmıştır.

Aslında bu seçimde Saadet Partisi seçmeninin tavrından çok, Ak Parti seçmeni içinde yer alan milli ve manevi değerlere önem veren seçmenın ne yapacağıdır.

Aslına bakılırsa AB uyum için çıkarılan yasaların düzeltilmesi ve Akp nin tekrar Ak Parti olması için bu seçimin bir fırsat olduğudur.

"Avrupa Birliği'nin talepleri doğrultusunda yapılan zina düzenlemesiyle yanlış bir adım atıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı, bu konunun yeniden ele alınmasının çok isabetli olacağını söyledi."( akit com.tr.2018-02-20 21:02:10)

Zina yasasının kaldirilmasi,

Ayasofya için sn Başkan Erdoganin:

“Olmayacak bi şey değil. Rahatlıkla olabilir." (25 Mart 2019 13:38 T24) Ayasofyanin ibadete açılması,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği projelerine ilişkin, “İstanbul Sözleşmesi nas değildir, fesh edilebilir.” dedi.

(02.06.2019 19:05:04 / Güncel), Kumar yasasi, Domuz etinin kasaplık et statüsüne alınması...

Milli görüşe sahip Ak Parti içinde yer alan, gönül ve oy verenler; iktidarın AB uyum yasaları ile milli ve manevi değerlerimize aykırı çıkardığı yasaları iptal etmesi ve vebalden kurtulmanız için Saadet Partisine oy vermelisi gerektiğidir.

Secimi kim kazanır yerine bu vebalden nasıl kurtuluruz mantığı ile oy vermeliyiz.

Kötülükleri bir nebzede olsa oylarımızla dur deme imkanına sahibiz, bunu yapmazsak vebal büyük olacaktır.

Ebû Saîd el-Hudrî (ra) rivayetle, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’ i şöyle buyuruldu:

“Kim bir kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Şayet eliyle değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Diliyle değiştirmeye de gücü yetmezse, kalbiyle düzeltme cihetine gitsin ki, bu imanın en zayıf derecesidir.” (Müslim, Îmân 78. Ayrıca bk. Tirmizî, Fiten 11; Nesâî, Îmân 17) bir başka hadiste devamla " hardal tanesi kadar imani olmayacağı" ifadesidir.

Belki de birdaha fırsat ele geçmeye bilir.

Gerçekleşmeyen vaadlerle kandırmayalım özellikle milli görüşlü kardeşlerimiz, SAADET PARTİSİ ne oy vererek tavrımızı net biçimde gösterelim.

Selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Fatih Yokuş Arşivi
SON YAZILAR