Saadat Partisi Ve İttifak

Saadet Partisinin 23-24 Ekim tarihleri arasında genel merkezde yani Ankara'da düzenlediği, Diyarbakır ve Mersin ilinin katıldığı hizmet içi eğitimine bende katıldım.

Merak edilen ittifak konusunu yerinde ve yetkili kişilerle görüştüm.

Edindiğim izlenimleri sizlerle paylaşmak istedim.

İktidara talip olan veya parlementoya girmek isteyen partiler; ittifak yapmadan arzularına kavuşmayacaklari gerçeğidir.

Yasalarımızın verdiği imkan, %50+1ile iktidar olma zorluğu ve seçim barajının yüksek olması ittifakları zorunlu hale getirmiştır.

Saadet Partisi parti sözcüsü Sn. Birol AYDIN: "söylemlerinin eyleme dönüşmesi için iktidarda olunması gerektiğini, bunun için seçim zamanı geldiğinde söylemlerini eyleme dönüştürmek için ittifak yapacaklarını" belirtti.

Saadet Partisinin ittifak yapacaği bilinen bir gercektir. 

MİLLET ittifakında yer alan Saadet Partisinin önümüzdeki seçimde nasıl davranacak ve hangi ittifakta yer alacak ise merak edilen kısmıdır.

Mevcud ittifakla mi secime girecek veya başka bir ittifak içinde mi yer alacak?

Her ne kadar Saadet Partisi; "geçim ittifakı" ve "seçim zamanı" diyerek bu soruya net cevap vermeselerde mevcut politikaları, ilkeleri ve söylemlerine bakıldığında millet ittifakı ile olan birlikteliklerinin devam ettiğidir.

Saadet Partisi sözcüsü Birol AYDIN: "Şuan itifak için erken. Zamanı geldiğinde değerlendirmeler yapılacak. Fayda ve zarari hesaba katılarak ittifak yapilacak."

Yine AYDIN bey: "partilerin mukayesesini değil fikirlerin mukayesesine önem verdiklerini." "Gücün değil Hakkın üstünlüğüne önem verdiklerini" belirterek "Ak Partinin oluşturduğu Dost ve hain kataloğuna bakarak karar vermeyiz ve dost seçmeyiz." Dedi.

"Partilerin birbirlerinin düşmanı olmadığını  rakipleri olduklarını, bu rekabetin ülkenin menfaatleri için yapıldığını bunun için ülkenin menfaatleri neyi gerektiriyorsa ittifaki da ona göre yapacağını" belirtti.

Birol AYDIN: " Ülkemizin içinde bulunduğu mevcut durum, sistemin ülkemize verdiği zararlar, kutuplaşmalar, ekonomideki başarısızlık... ve benzeri olumsuzluklar ve bu olumsuzlukları giderme göz önünde bulundurulduğunda; ilkeler bazında anlaşıldığı takdirde partiler konusunda seçici olmayacaklarını" bellirti.

23-24 Ekim genel merkezdeki huzmet içi eğitiminde edindiğim izlenimler neticesinde; Saadet Partisi'nin yapılacak ilk seçimde iktidarda yer alabilme gayret ve çabası içinde olacağıdır.

Millet ittifakına daha yakın olusa da seçeneklerinde değerlendirileceği gerçeğidir.

Selam ve dua ile.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Fatih Yokuş Arşivi
SON YAZILAR