Devran Sinanoğlu

Devran Sinanoğlu

Bu kış kalpler üşümesin

Aralık ayında başlatmış olduğumuz “BU KIŞ KALPLER ÜŞÜMESİN” projesi Mart ayına kadar devam edecek.

     İnsanların alım gücü gün geçtikçe düşmekte, öyle ki zaruri ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlarımız var. Hal böyle olunca biz de karınca kararınca gücümüz nispetinde bir şeyler yapmanın gayreti içine girdik.

     Şuana kadar 195 bot ve 30 pantolon olmak üzer toplam 225 kışlık giysiyi çocuklarımıza ulaştırdık.

Kampanya kapsamında para kabul etmedik ve bundan sonra da para kabul etmeyeceğiz. Destek olmak isteyen hayırseverler giysi veya bot alıp bize ulaştırabilirler. Bizler de nereye, kime verdiğimizi resimleyip hayırseverlere gönderiyoruz. İsteyen olursa aile ile irtibata da geçiriyoruz. Bizler, çocukları giydirenlerin bizimle gelmeleri taraftarıyız. Bazıları il dışından bizlere ulaştıkları için böyle bir imkan söz konusu olmayabiliyor.

“BU KIŞ KALPLER ÜŞÜMESİN” projesine katkılarından dolayı özelliklerDiyarbekir’deki esnaflarımıza teşekkür ederiz.Diyarbakırlı iş adamlarımıza ve hayırseverlere çocuklarımız adına teşekkürü bir borç biliriz. Eğer hala yüreğimizin sol cebinde umut tohumlarını taşıyorsak bu güzel kalpli insanların varlıklarını bildiğimizdendir.

     Hayat paylaştıkça güzeldir. Hele ki sizin paylaşımda bulunduğunuz insanlar Dünya’nın en masum, en saf ve günahsız insanıysa onu yeri bambaşkadır.

Çocuklar yeryüzünün rengarenk çiçekleridir. Bizler sevgimizle, merhametimizle ve şefkatimizle bu çiçekleri sulamalıyız, onlara uzanan kötü niyetli elleri bertaraf etmeliyiz. Çocuklara yardımcı olmak veya yardımda bulunmakta onlara merhametin ve şefkatin yapıldığının en güzel kanıtlarından biridir.

     Keşke imkanlarımız el verseydi de başta memleketimizde olmak üzere, ülkemiz ve Dünyadaki diğer çocuklara da el uzatabilseydik, onları kötülüklerden koruyabilseydik.

Çocuklar kirli dünyanın, temiz gelecekleridir. Çünkü onların kalplerinde kötülük namına hiçbir şey yoktur. Onları kendimize benzettiğimiz için büyüdüklerinde bizler gibi yürekleri kirleniyor.  Oysa onları kirli dünyamıza çekmesek, daha refah bir şehir, bir ülke ve bir dünya da yaşam ihtimalimiz olabilir.

     Yürüttüğümüz çalışma kapsamında hava şartlarının daha sert geçtiği, kışın uzun sürdüğü yerlere imkanların el verdiği kadarıyla yardımda bulunduk ve bulunmaya da devam edeceğiz. Bu yerler; başta Karacadağ bölgesindeki köyler olmak üzere, Dicle, Bağlar, Çınar ve Sur ilçelerimize bağlı köylere gelen kışlık malzemeleri ulaştırdık.

     Bu bağlamda bizi yalnız bırakmayan hayırseverlere, esnaflarımıza, Sayın Rohat Oğuz’a ve basın mensuplarına (özellikler mahalli medyaya) çok teşekkür ederiz. 

Hayat güzel insanlarla anlamlaşır. İyi kalpli insanlar iyi ki varsınız.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Devran Sinanoğlu Arşivi
SON YAZILAR