Devran Sinanoğlu

Devran Sinanoğlu

Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik

Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik

"Sağlıklı Bir Gelecek İçin Kitap Okumalı Ve Okutmalıyız" sosyal sorumluluk projesi kapsamında Diyarbakır'da 100 köy okulunun kütüphane ihtiyaçlarını karşıladık. Projemizi Türkiye'ye yaydık. Diyarbakır dışında birçok ildeki köy okul kütüphanelerine de katkıda bulunuyoruz.

Kitabımın gelirlerini çocuklara bağışladım, yazdığım "Kaplumbağanın Zaferi" adlı çocuk kitabımı da kütüphanelere ve öğrencilere ücretsiz dağıttık.

Proje kapsamında Diyarbakır 'da 100 köy okuluna 100 bin kitap ulaştırdık. Projemizin ikinci yılındayız. Yaz'ında boş durmadık köy okullarımıza kitap gönderdik, kütüphanelerini zenginleştirdik. Geçirdiğimiz süreç içerisinde gecemizi gündüzümüze katıp, çalışmalarımızı sürdürdük.

Diyarbakır dışında; Muş/Malazgirt, Şanlıurfa/Siverek, Van/Edremit, Batman/Merkez, Rize/Ardeşen, Erzurum/Yakutiye, Mardin/Derik, Elazığ/Merkez, Siirt/Merkez, Şırnak/Uludere, Hakkâri/Merkez, Bingöl/Merkez, Ağrı/Doğubayazıt’taki okullarımıza da 12 bin 147 kitap ulaştırdık. Ulaştırmaya da devam ediyoruz.

Şu anda ŞIRNAK/ Uludere Gülyazi çok programlı Anadolu Lisesi'nin kitaba ihtiyacı var. Kitap dostlarından okulumuz için kültür kitapları bekliyoruz.

Proje kapsamında köy okul kütüphanelerine, öğrenci kardeşlerimize toplam 112 bin 147 kitap ulaştırdık. Topladığımız ve okullara gönderdiğimiz kitaplar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın tavsiye ettiği kitaplardır. Siyasi, ideoloji, felsefi vs. tür kitapları kabul etmiyoruz. Kampanya süresince hiç kimseden para kabul ve talep etmiyoruz. Bizim paraya değil, kitaba ihtiyacımız var.

Kampanyamıza kitap ve kütüphanelerin diğer ihtiyaçları olan perde, masa, kitaplık, sandalye vs. desteğinde bulunan Sivil toplam kuruluşlarına, Belediyelere, yazar dostlarıma, Türk silahlı kuvvetlerine, Emniyet personeline, memurlara, öğretmenlere, öğrencilere, gazetecilere, iş insanlarına ve kitapseverlere çok teşekkür ediyorum.

Kitap okumak, zihni kötü düşüncelerden temizler. Kitap okumak, aklı kibarlaştırır. Kitap okumak, hayata bakış açınızı değiştirir.

Cehaletin reçetesi okumak ve okutmaktır. Geleceğimiz olan çocuklarımızın daha aydın daha bilinçli ve üretken bir beyne sahip olmaları için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Karanlıktan kurtulup, aydınlığa ulaşmanın formüllü okumaktır. En büyük hazine bilgidir. Bilginin kaynağı ise kitaplardır.

Yarınlarımız olan çocuklarımız ülkemizin istikbali ve ikbalidir. Bu ikballi ne kadar çok telefon ve oyun bağımlılığından koruyabilirsek ülkemizi o kadar aydınlık bir gelecek bekleyecektir. Çocuklarımızı oyun bağımlılığından kurtarmanın en güzel yollu kitap okumaya, kitap sevdirmeye sevk etmektir.

Bir kitap bazen, bir hayatı değiştirmeye yetiyor. Çocuklar okudukça hayal dünyaları zenginleşir, kelime dağarcıkları artar ve kendini ifade etmekte zorluk çekmezler. Çevreleriyle sağlıklı bir iletişim kurmuş olurlar.

Bu topraklarda daha önce nice yazar, şair ve başarılı insanlar çıktı. Bu topraklar insan yetiştirme konusunda verimli topraklardır. Neden bundan sonra da çıkmasın? Amacımız çocuklarımızın yürüdüğü yolda onlara destek olmaktadır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Devran Sinanoğlu Arşivi
SON YAZILAR