Devran Sinanoğlu

Devran Sinanoğlu

Gazetecilik halkın haber alma aracıdır

Gazetecilik halkımızın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğru, tarafsız, objektif, kişi hak ve hürriyetine saygı gibi değerleri bünyesinde barındıran önemli bir meslektir.

     Demokrasileri vazgeçilmez unsurları olan basın ve medya düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkin aracıdır.

     Halkı bilgilendirmek maksadıyla, mesai vakti şartı olmadan her koşul altında görevini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımızın özverileri bütün takdirlerin üstündedir.

     Bu mesleği icra etmekte olan gazeteci arkadaşlarımız da ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı çerçevesinde olayları objektif bir şekilde halka aktarmakta, bir anlamda kamu vicdanının sesi olmaktadırlar.

     İletişim ve haberleşme alanında yaşanan hızlı gelişim ve dönüşüm ile birlikte başta internet ve sosyal medya olmak üzere bilgiye ve habere erişimin çeşitlendiği ve kolaylaştığı günümüz dünyasında, sorumlu ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışan gazetecilerimizin yaptıkları görevin önemi daha da artmaktadır.

     İletişimin hızla küreselleştiği günümüzde farklı görüş ve düşünceleri açık bir şekilde ortaya koyan tarafsız bir basının, toplumun bilinçlenmesinde büyük payı vardır.

Demokratik ve toplumsal gelişmemizde hayati bir sorumluluk üstlenen basın mensuplarımızın, görevlerini daha verimli şekilde yerine getirebilmeleri büyük önem arz etmektedir.

     Bu bağlamda doğru, tarafsız, kalemini adaletten ayırmayan bütün basın emekçilerinin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

     Basın emekçileri iyi ki varsınız, iyi ki halkın sesi oluyorsunuz.

Tüm gazeteci arkadaşlarıma mesleklerinde başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Devran Sinanoğlu Arşivi
SON YAZILAR